Ogłoszenia

15.03.18

Ogłoszenia - 11.03.2018r. IV Niedziela Wielkiego Postu


1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje dla dorosłych. Dzisiaj porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. W poniedziałek, wtorek i środę porządek Mszy św. z naukami będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00 i 19.30. We wtorek o godz. 9.00 specjalna Eucharystia dla osób starszych, chorych, samotnych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź w czasie wszystkich nabożeństw rekolekcyjnych. Rekolekcje prowadzi ks. Henryk Kuczyński, kapłan budujący kościół na Białorusi. Po zakończonych Eucharystiach będzie zbierał w dniu dzisiejszym ofiary, które pomogą mu w tworzeniu miejsca kultu dla jego parafian.

2. Informujemy, że w czasie rekolekcji nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornych.

3. We worek przypada piąta rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, po „Modlitwie po Komunii" odśpiewamy dziękczynne „Te Deum".

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Hosanna" zaprasza do kościoła na adorację Najśw. Sakramentu we wtorek, po Mszy św. o godz. 19.30.

5. Zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami miasta Żyrardowa w dniu 23 marca b.r. Początek o godz. 19.00 przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego; zakończenie na pl. Jana Pawła II (przed kościołem M.B. Pocieszenia). Ta „miejska" Droga Krzyżowa, owoc współpracy Miasta Żyrardów oraz trzech parafii: ś.ś Cyryla i Metodego, M.B. Pocieszenia i Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie, przejdzie ulicami tych trzech parafii, by dać wyraz wiary mieszkańców naszego Miasta. Już dzisiaj zapraszamy na tę celebrację. Informujemy jednocześnie, że w tym dniu nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej w naszym kościele parafialnym. Szczegółowe informacje dotyczące tej celebracji znajdują się na plakacie przed kościołem oraz na ulotkach dostępnych w naszym kościele pod chórem organowym. Serdecznie zapraszamy.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji wiekopostnych dla młodzieży uczącej się na terenie parafii M.B. Pocieszenia oraz Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie: Miastu Żyrardów, Miejskiemu Centrum Kultury w Żyrardowie, Dyrekcji i Pracownikom Kompleksu „AQUA", Dyrekcjom, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom Szkół, które znajdują się na terenie naszej parafii. „Bóg zapłać!"

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 Copyright  © 2008-2019 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia


Warning: file_get_contents(http://www.wuwu.com.pl/stopka/stopka.html): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/klient.dhosting.pl/hadnet/mbpocieszenia.zyrardow.pl/public_html/lib/content.functions.php(854) : eval()'d code on line 2